Avatar Son Hava Bükücü Dizi Oluyor

bircizgifilmizle
04 Kas 2018
Avatar Son Hava Bükücü Dizi Oluyor

NETFLİX EFSANEVİ SERİ AVATAR SON HAVA BÜKÜCÜ’YÜ GÖZÜNE KESTİRDİ

 

Netflix bir döneme damgasını vurmuş olan, Nickelodeon kanalından hatırlayacağınız anime serisi Avatar: Son Hava Bükücü’yü Live Action’a uyarlıyor.

Serinin orijinal yaratıcıları Brian Konietzko ve Michael Dante DiMartino ile yeniden yaratılacak Avatar: Son Hava Bükücü projesi böylelikle resmen duyurulmuş oldu. Heyecan verici bu yeni Netflix dizisinin çekimleri 2019 yılında başlayacak.

Netflix üzerinden yapılan açıklamada Konietzko ve DiMartino, Avatar Aang’in dizi versiyonu için yıllardır çalıştığını belirtirken projenin sinema filminin hatalarını da vurguladı.

“Bu animasyonu dizi olarak göreceğimiz için çok heyecanlıyız. Bu dünyayı kültürel olarak uygun şekilde ve bembeyaz olmayan bir kadroyla ekrana getirebileceğimiz için şanslıyız. Orijinal animasyon serisinde yaptığınız harika işleri ekrana böylesine geliştirerek ve derinleştirerek yansıtma şansı hayatta bir kez karşınıza çıkar. Ve bu konuda vizyonumuza tamamen uyan Netflixle çalışacak olmaktan dolayı minnettarız.”

Dizinin animasyon versiyonu insan ve ruhani dünya arasında bir köprü görevi gören Aang adında bir Avatar’ın hikayesini anlatıyordu. Ateş Ulusu’nun öfkeli lideri, Aang’in hava bükücü dostlarını yok edip diğer üç ulusa (Toprak, Hava ve Su) savaş açıyordu. Aang ortadan kayboluşunun üzerinden 100 geçince tekrar dünyaya dönüyor ve savaşı bitirebilmek adına tüm elementlere hükmetmeyi öğreniyordu. Onun bu zor olduğu kadar eğlenceli ve bir o kadar da  duygusal yolculuğu, ülkemizde dört yıla yakın bir süre televizyonlarda yayınlandı.

 

Dizinin kadrosu ve hangi hikayeyi nasıl anlatacağı henüz bilinmiyor. Son dönemde Netflix tarafından yapılan uyarlamalar konusunda açıkçası biraz soru işaretleri var. Ancak, umuyoruz bu sefer başarılı bir dizi izleyeceğiz.

Yorumlar

Avatar

5 yorum

  1. Avatar
    1. bircizgifilmizle
  2. Avatar
  3. Avatar
    1. bircizgifilmizle
error: İçerik Korunuyor !!