Kaptan Tsubasa Rüya Takımı Detaylı Tanıtım

bircizgifilmizle
14 Şub 2021
Kaptan Tsubasa Rüya Takımı Detaylı Tanıtım

Kaptan Tsubasa Rüya Takımı

KAPTAN TSUBASA SERİSİNİ İZLMEK İSTİYOR İSENİZ TIKLAYINIZ

 

Kaptan Tsubasa, Nisan 2018’de Japonya’da TV Tokyo tarafından ve Haziran 2018’de Cartoon Network’te ve Nisan 2019’da Disney Channel’da yayınlanmış bir 2018 anime dizisidir. 1983 yılında çıkan “Kaptan Tsubasa” serisinin “remake” hali olarak da söyleyebiliriz. Bu dizide de Ishizaki, Wakabayshi, Misaki gibi futbolcularla tanışması; Nankatsu SC’ye katılmasını; Hyuga ile aralarındaki çekişmeyi ve ülke şampiyonluğunu kazanmalarını anlatılır.

İNSTAGRAM SAYFAMIZI DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Karakterler

 • Tsubasa Ozora: (d. 27 Temmuz) 10 numarayı giyen orta saha. Roberto Hongo tarafından keşfedilmiştir ve Wakabayashi’nin yokluğunda karma takıma kaptanlık yapmıştır. Kendine özel şut teknikleri vardır. Nankatsu macerası Ryo İshizaki ile tanışmasından sonra başlamış ve şehre gelir gelmez ilk işi Shutetsu kalecisi Genzo Wakabayashi’ye meydan okumak olmuştur. Millî takıma kadar yükselir ve dünyaca meşhur bir futbolcu olmayı başarır. Röveşatalarıyla ve Drive şutu ile bilinir. Hikâyenin sonunda Barcelona’da kariyerini sürdürür.
 • Kojiro Hyuga: (d. 17 Ağustos) Meiwa FC’nin kaptanıdır. Küçük yaşlardan beri futbola ilgi duyar. Babası o çok küçükken ölmüştür. Yaşadığı sorunlar nedeniyle karamsar bir kişiliği vardır. Annesi okul masraflarını karşılayabilmek için çalışır ve Kojiro bundan hiç memnun değildir. Futbol bursu ile Toho’ya gider ve Toho takımının 10 numaralı kaptanı olur. Sert bir oyun tarzı vardır. Özel şutlarının adı Kaplan Şutu, Neo Kaplan Şutu ve Raiju Şutudur. Hikâyenin sonunda Juventus ve Reggiana’da oynamıştır.
 • Genzo Wakabayashi: (d. 7 Aralık) 22 numarayı giyen kalecidir. Taktığı şapka ile dikkat çeken, çok az gol yiyen bir kalecidir. Hislerini kendisine saklar ve takım arkadaşlarına saygılıdır. Çocukluğundan beri en büyük isteği dünyadaki en iyi kaleci olmaktır. Önemli özelliklerinden biri de ceza sahası dışından gol yememesidir. Anime boyunca sadece 3 kişi ona ceza sahası dışından gol atabilmiştir. Mangada Naturezza orta sahadan röveşata ile, filmde ise Schneider orta sahadan sadece Genzo için özel olarak geliştirdiği Mirage şutuyla gol atabilmiştir. Genzo Wakabayashi hikâyenin sonunda Bayern Münih takımında olan Karl Heinz Shneider’i yenmiştir.
 • Taro Misaki: (d. 5 Mayıs) 11 numarayı giyen orta saha. Tsubasa’nın en iyi arkadaşıdır. Tsubasa ile “Altın İkili”yi oluşturmuştur.Babasının gezici ressam olması nedeniyle Japonya’daki birçok yeri ve hikâyenin ileriki kısımlarında da Dünya çapında bazı yerleri gezmiştir. Bu yüzden birçok karakterle beraber oynamıştır. Güleryüzü ve yetenekleri ile dikkat çeker. World Youth serisinde kamyon çarpmıştır. Hikayenin sonunda Fransa’da top koşturmaktadır.
 • Jun Misugi: (d. 23 Haziran) 14 numarayı giyen orta saha ve koç. Çok büyük bir yetenek olmasına karşın kalp.sorunu yüzünden kısa süreler oynayabilmiştir. Ancak daha sonra tamamen düzelmiştir. Taktik okumakta çok ustadır. Kendisine Futbolun Prensi denilmektedir.
 • Hikaru Matsuyama: Furano takımının kaptanıdır. Başına taktığı beyaz bandana ile dikkat çekmektedir. Japonya millî takımında ön liberodur. Eagle Shoot(Kartal şutu) adında bir özel şutu vardır.
 • Ryo İshizaki: (d. 23 Aralık) 4 numarayı giyen defans hikâyenin en başından beri Tsubasa’nın en yakın arkadaşlarındandır. Tekniği ve yeteneği Tsubasa’nınkinin yakınından bile geçmemesine rağmen azmi ve isteğiyle millî takımda yer almayı başarmıştır. Yüz Bloğu’yla yakından çekilen çok sert birkaç şutu durdurabilmiştir.
 • Makoto Soda: (d. 10 Temmuz) 7 numarayı giyen defans oyuncusu. Hakemden gizli olarak karşısındakini nasıl sakatlayacağını bilir. Hızlı bir oyuncudur ancak her an biriyle kavgaya tutuşabilir. Yıldız katili adlı bir lakabı da vardır. (Rakibin yıldız oyuncusunu sakatlamaya dair girişimleri olduğu için.) Kamisori Savaşcısı diye de anılır. Jilet Şutu adında bir özel şutu vardır.
 • Hiroshi Jito: (d. 29 Nisan)5 numaralı defans. Çok iri bir defanstır ve bu nedenle blokta pas kesmede iyidir. Tsubasa’nın omzunu kırmıştır.
 • Sano:Jito ile birlikte “ikili oyun” ile bilinen bu karakter minyon yapılı sevimli bir çocuktur. Jito kaleye doğru şut çeker Sano araya girip kafa vuruşu yapıp kaleciyi yanıltır.
 • Takeshi Sawada:(d. 12 Temmuz)15 numarayı giyen kariyerine Meiwa’da başlamış bir orta saha, sağ kanat oyuncusudur. Kojiro Hyuga’ya çok büyük bir saygı ve sevgi duyar ayrıca Kojiro Hyuga’nın en yakın arkadaşıdır. Taktik ve pasda kendini çok iyi geliştirmiş bir oyuncudur. Meiwa’da 2 sene oynadıktan sonra Hyuga ile beraber Toho takımında yer almıştır. Nankatsu ile maçlarında takımda Hyuga ile birlikte çok iyi işler başarmıştır. Japonya genç takımı seçildiğinde Sawada takıma sağ kanat oyuncusu ve as oyuncu olarak seçilmiştir. Japonya-Almanya maçında, golün asistini Hyuga ile yapmışlardır. Diğer maçlarda da çok işe yaramıştır ve büyük beğeni almıştır.
 • Shun Nitta: (d. 22 Mart) 90 numarayı giyen forvet. Genç bir oyuncudur. Kısa zamanda hızlanmasıyla dikkat çekmektedir. 11 saniyenin altında 100 metreyi koşabilir. Otomo forması altındayken Nankatsu’yu yenme imkânı doğmuşken, o bu imkânı bir şut antrenmanına çevirerek harcamıştır. Bazen saldırganlaşsa da birçok oyuncu tarafından saygı duyulan bir oyuncudur. Daha sonradan Karate sanatı ile de ilgilenmiştir.
 • Noboru Sawaki Meiwa takımının 9 numaralı kumral genç forvetidir
 • Ken Wakashimazu: (d. 29 Aralık) 17 numarayı giyen kaleci. Eski bir karateci olması nedeniyle kalecilikte bu yeteneklerini kullanır. Hyuga’nın yakın arkadaşıdır. Wakabayashi ile bir rekabet içindedir. Son seride forvette oynamışlığı vardır. Lakapları Karate Keeper ve Shugoshin’dir.
 • Mamoru İzawa: (d. 20 Aralık) 8 numarayı giyen orta saha. Genelde yedek oturmaktadır. Uzun boyu nedeniyle hava toplarında çok etkilidir. İzawa, Taki ve Kisugi ile birlikte Şuutetsu Üçlüsünü oluşturur.
 • Teppei Kisugi: (d. 15 Mayıs) 19 numarayı giyen forvet. Genelde yedek oturmaktadır. Taki ve İzawa ile birlikte hızlı paslarıyla dikkat çeken bir üçlü oluşturmuşlardır. Shutetsu’nun önemli gol silahlarından birisiydi.
 • Hajime Taki: (d. 8 Ağustos) 13 numarayı giyen forvet. Genelde yedek oturmaktadır. Kisugi’nin iyi arkadaşı olan Taki hızlı top sürmesiyle dikkat çeker. Güzel ortaları vardır. Kanat ataklarında iyidir.
 • Shingo Takasugi: Japonya Millî Takmı’nda 6 numaralı savunma oyuncusudur. İri bir yapıya sahiptir. Kojiro Hyuga’yı faul yaparak durdurabilmiştir. Karma takıma Shutetsu’dan seçilmiştir. Kafa toplarında çok etkilidir.
 • Masao Tachibana: (d.28 Temmuz) Müthiş bir forvet oyuncusudur. Kardeşi Kazuo ile birlikte süper hareketleri vardır. Nankatsu’nun başına birçok kez bela olmuştur.
 • Kazuo Tachibana: (d.30 Kasım) Hem hızı, hem tekniği, hem de bitiriciliğiyle tanınır. Kardeşi Masao ile birlikte bitirici hareketleri vardır.
 • Shingo Aoi: Japonya millî takımına 2002 FIFA Dünya Kupasında Bay Katagiri tarafından alınmıştır. İtalyan Liginde İnter’de oynayan ve Tsubasa hayranı olan Shingo, bulunduğu konuma çok çalışarak gelmiş ve Hollanda karşısında son dakikalarda attığı beraberlik golü ile millî takımdaki ilk gölünü atmıştır. 20 numaralı formayı giyer.
 • Hanji Urabe:Karma takıma Nshigoqau futbol takımından seçilmiştir. Bir dönem Real Japan’da 7 numaralı formasıyla Japonya’ya karşı oynamasına rağmen daha sonra millî takıma çağrılan defans oyuncusudur. Otomo’nun kaptanıdır. Urabe, Kişida, Nakayama ve Mazao ile Otomo dörtlüsünü oluşturur.
 • Karl Heinz Schneider: (d. 4 Temmuz) 11 numarayı giyen forvet. Alman takımının kaptanıdır. Wakabayashi’nin en çok korktuğu forvettir. Oyuncu Tsubasa’ya hem yetenekleri yönünden hem de iyi kalpliliği yönünden benzer. Fire, Non-Fire ve Mirage Shoot’u, kalecilerin korkulu rüyasıdır. Wakabayashi’nin başına bela olmuştur. (Karl Heinz Rummenige’den esinlenilerek yapılmıştır.)
 • Hermann Kaltz: Alman millî takımının vazgeçilmez oyuncularındandır. Birebir markajın ustasıdır ve Captain Tsubasa serisinin ağır toplarındandır.
 • Carlos Santana: (d. 1 Mayıs) 11 numarayı giyen forvet. Brezilyalıdır. Tsubasa’ya birçok kez rakip olmuştur. Onu da Roberto çalıştırmıştır. Schineider’in “Mirage”, Tsubasa’nın “Drive” şutunu çekebilir. Lakabı “Soccer Cyborg”‘dur.
 • Kumi Sugimoto: Sanae’nin en iyi arkadaşıdır. Önce Tsubasa’ya âşık olmuş, daha sonra Sanae’nin Tsubasa’yı sevdiğini öğrenince ikisinin birlikte olmasına yardım etmiştir.
 • Roberto Hongo: Oynadığı bir maçta aldığı bir darbeyle oluşan gözündeki ağır retina hasarı nedeniyle emekli olan Japon asıllı Brezilyalı bir futbolcudur. Tsubasa’yı eğitmiş ve Nankatsu ilkokul takımını yönetmiştir. Hikâyenin ileriki kısımlarında Brezilya Genç takımının da antrenörlüğünü yapar.
 • Ramon Victorino: Uruguay millî takımının kaptanıdır. Serinin en hızlı karakterlerinden biridir. 100 metreyi 10 saniyenin altında 36 km/h ile koşabilir. Lakabı “Kara Panter”dir.
 • Salinas: Brezilya kalesini koruyan atletik kalecidir. Final maçına kadar tek bir gol bile yememiştir.
 • Juan Diaz: Arjantin takımının kaptanıdır. Tsubasa gibi Drive Shoot (Kavisli Vuruş) tekniğini kullanabilir. Sahanın içinde farklı akrobatik hareketler yapabilir. Aniden hızlanabilen çok yetenekli bir oyuncudur. Maradona’dan esinlenerek yapılmış bir karakterdir.
 • Ryoma Hino: World Youth Manga serisinde ortaya çıkmış bir karakterdir. Aslen Japon olup, Uruguay’da doğup büyüdüğü için Uruguay uyruğuda vardır. Ve zaten Hyuga ile olan rekabeti, onun Uruguay’ı millî takım olarak seçmesine neden olmuştur. Ramon Victorino’yla güzel bir ikili olup, Uruguay’ın gerçek gücünün ortaya çıkmasını sağlamıştır.
 • Elle Sid Pierre: Fransa’nın kaptanıdır ve Misaki’yi iyi tanır. Fransa’da düzenlenen gençler şampiyonasında Tsubasa’ya yarı finalde rakip olacaktır. Çok hızlı ve etkili bir oyun anlayışı vardır ve sert şutları ile meşhurdur. Kendisine Sahaların Artisti ve Sahaların Sanatçısı denilmektedir.
 • Louis Napoleon: 20 numaralı Fransa’nın Pierre ile beraber çok iyi anlaşan oyuncusudur. Kendine özgü olan Canon şutu çok etkili ve serttir. Kavgacı bir yapıya sahiptir her an herkesle kavga edebilir hocasıyla bile.
 • Zino Hernandez: İtalyanların sahip olduğu dünyanın en iyi kalecilerinden biridir. 16 yaş altı Dünya Şampiyonasında Hyuga sağ elini Kaplan vuruşuyla sakatlamıştır. Maçtan sonra Japonya takımıyla dalga geçtikleri için özür dilemiştir.
 • Sanae Nakazawa: Nankatsu’nun tribün amigosudur. Tsubasa’dan hoşlandığı için birçok kez eleştirilerin hedefi olmuştur. Çoğu maçta duygulanıp ağlar. Tsubasa’nın eski komşusu olan Yayoyi ile aralarında kötü bir bağ vardır. Son serilerde Tsubasa ile evlenir ve hamile olduğu anlaşılır. Hayate ve Daibu adında ikizleri olur.
 • Yayoyi: Tsubasa’nın Nankatsu ya taşınmadan evvelki komşusu ve kız arkadaşıdır. Jun Misugi’nin takım kaptanlığı yaptığı Musashi okulunun menajeri olan kızdır.
 • Yuzo Morisaki: Karma takım olan Nankatsu’da Genzo Wakabayashi’nin yedeğidir. Kojiro Hyuga, bir şampiyonada topu doğruca suratına göndermiştir ve onu toptan korkmaya teşvik etmiştir. Fakat Tsubasa ile çalışmış ve millî takıma kadar çıkmıştır. Millî takımda ise as kaleciler Ken Wakashimazu ve Genzo Wakabayashi’nin yedeğidir.
 • Kişida: Finalde Meiva maçını kazandıktan sonra takımdan çıkmıştır ve Otomo okuluna gidip Urabe,Nakayama ve Mazao ile Otomo dörtlüsünü oluşturmuştur.
 • Katsuji Hyuga:Kojirou Hyuga’nın babasıdır. Kojiro’yu profesyonel bir futbol olmaya teşvik etmiş ve işlerini dahi aksatarak onun için çabalamıştır. Ancak amansız bir hastalığa yakalanıp ölmüştür. Bunun üzerine Kojiro’nun annesi çalışmaya devam etmiştir. Borçlar yüzünden Hyuga ailesi yoksul bir aile konumuna gelmiştir ve Kojiro hem futbol oynayıp hem de annesi ve kardeşleri için çalışmaktadır.
 • Manabu Okawa: Nankatsu takımında oynamaktadır ve büyük gözlükleri ile dikkat çekmektedir. Yeteneği az olmasına rağmen çok azimlidir. Sıska bir futbolcu olduğu söylenir. İshızaki nin en yakın arkadaşıdır.
 • Bay Mikami: Genzo Wakabayashi’nin antrenörüdür. Siyah gözlüğü ile dikkat çeker. Genzo’ya hep destek olan bir kişidir. Ancak bir maçta Genzo ,Tsubasa’dan gol yiyince maçı bırakıp gitmek istemiştir ancak Mikami onu bu çocukça davranışından ötürü tokatlamıştır.Road To 2002 animesinde Japonya Genç Takımının koçluğunu yapmıştır.
 • Kenichi İwami:Nankatsu nun 5 numarası orta saha oyuncusu Tsubasa Nankatsu’ya gelmeden önce İshizaki ile ellerinden geleni yapmaya çalışırlardı.

 

Yorumlar

Avatar

1 yorum

 1. Avatar